KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13778209

nr 1377 8209

Leif Tjerned

(f. 1942), Sverige

Oljemålning, Ansikte i natten. Signerad a tergo. Olja på duk, 83x89cm, yttermått inklusive ram: 85x91cm

Leif Tjerned, svensk målare, skulptör och grafiker född i Malmö 1942.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.400 kr

måndag 8 februari 2021
kl 19:29:14

Leif Tjerned

Läs mer om Leif Tjerned